Freelancer w Coworkingu

Freelancer to osoba pracująca bez etatu, pracownik, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i działa na zlecenie. Określenie to używamy najczęściej w stosunku do osób uprawiających kreatywne zawody oraz zawody artystyczne. Są to min.: programiści, architekci, dziennikarze, tłumacze, artyści czy muzycy. Termin ten zwyczajowo nie używamy w stosunku do pracowników fizycznych. Do rozwoju tej formy pracy, w znacznym stopniu przyczynił się internet. Nie tylko ułatwił komunikację, ale również zwiększył zapotrzebowanie na usługi świadczone głównie zdalnie, jak chociażby projektowanie stron www.

freelancer  w coworkingu

Jeśli jesteś na początku swojej zawodowej drogi w wolnym zawodzie lub postanowiłeś zainwestować w swój genialny pomysł na produkt i zostałeś startupowcem, niekoniecznie jesteś przygotowany na wydatki związane z wynajmem biura i oraz inne koszty związane z prowadzeniem własnej działalności. W przypadku kiedy jesteś typem osoby, która woli pracę z domu i tylko czasem potrzebuje biurka lub sali na spotkanie z klientem. Jeśli któryś z tych przykładów opisuje Twoja sytuację, coworking to coś dla Ciebie!

Coworking to idealne rozwiązanie dla freelancerów

Coworking to idealne rozwiązania dla młodych przedsiębiorców. Za niewielkie pieniądze zyskujesz nie tylko biurko oraz pełen dostęp do niezbędnej infrastruktury, internetu, faksu, sali konferencyjnej. W wyniku tego zyskujesz funkcjonalną przestrzec do pracy i rozwoju Twojej firmy bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Idea powstała ok 2005 roku w Kaliforni w Stanach Zjednoczonych. Koncepcja, której autorem był Brad Neuberg, szybko zyskała zwolenników i już w 2008 roku dotarła nad Wisłę

Jakie są zalety pracy w coworkingu?

Oferowane w biurze coworkingowym usługi znacznie różnią się w zależności od wybranego biura. Usługa taka może obejmować mikrobiura, sale konferencyjne oraz szkoleniowe, możliwe jest tez wynajęcie samego biurka na godziny lub biurka stałe. Dodatkowo otrzymujesz dostęp do zaplecza socjalnego, możliwość zarejestrowania działalności pod adresem biura coworkingowego czy pomoc w nadawaniu i odbieraniu poczty.

Wielką zaleta tego, że pracujesz w w biurze coworkingowym jest brak ukrytych kosztów – płacisz tylko za to z czego korzystasz. Dzięki pracy w kreatywnym środowisku, nie tylko czerpiesz inspiracje do swojej twórczości i działania, ale również nawiążesz nowe kontakty. Pamiętaj! W wyniku poszerzania swoich kontaktów rozwijasz firmę!

W przypadku kiedy chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą ofertę!

Ciekawe strony:

Dodaj komentarz